Janka Hatinová
Janka Hatinová

V ChaChaLande nie je o zábavu nikdy núdza. Poobedná Pevnosť Bojard a večerný táborák plno zamestnal všetky ChaChaLandské deti a spokojné si mohli oddýchnuť do nasledujúceho dňa.

Včera sme si pre ChaChaLanďákov pripravili športové popoludnie, pri obľúbenom programe s názvom Dobývanie Pevnosti Bojard. Na rozdiel od tej originálnej verzie, ktorú môžete poznať z televíznej obrazovky, sa tá naša odohrávala v krásnej prírode okolitých lesov, ale i v areáli tábora. Deti sa rozdelili do päť až šesť členných tímov, v ktorých sa postupne vydávali na neľahkú cestu, kde na nich čakali rôzne stanoviská so zaujímavými úlohami. Koho všetko mohli deti na svojej ceste stretnúť? Hneď na začiatku si odvážni ChaChaLanďáci vyskúšali streľbu zo vzduchovky, u mimozemšťatnky Hely podliezali nebezpečené lasery, pasovali sa s hádankou Otca Fourasa alebo  chytali žabu u bosorky Veroniky. Ak splnili úlohu získali kľúčik, alebo indíciu. Čím viac indícií tím získal, tým väčšiu šancu mal rozlúštiť finálne slovo v sieni pokladov. To sa podarilo len tým najšikovnejším deťom. Pri poslednej úlohe zbierali na čas šišky, ktoré predstavovali naše táborové peniaze - Hutery. Všetky tímy boli v tejto súťaži úspešné a každý si odniesol výhru.


Po večeri nás opäť čakal program vonku. Počas celého dňa v prírodovednom a športovom krúžku prebiehali prípravy na táborák, ktorý nesie názov Call Emergency. Za pomoci detí sa podarilo zapáliť naozaj veľkú vatru, pri ktorej sa všetci zohriali a hasičov sme rozhodne volať nemuseli. Program si deti tvorili sami. Do pripravenej krabice vhadzovali lístočky s úlohami pre svojich kamarátov a vedúcich, ktoré sa večer pri táboráku prečítali, a jednotliví aktéri plnili zadané úlohy. Najčastejšie sa tancovalo, spievalo a robili sa scénky, pri ktorých sme si všetci užili kopec zábavy a zasmiali sa. K táboráku patrí aj niečo dobré pod zub, a preto každý ChaChaLanďák dostal aj špekáčik s chlebom.


Dnes večer nás čaká ďalšie online vysielanie, ktoré si budete môcť pozrieť naživo z našej ChaChaTV. Vybraní ôsmi ChaChaLanďáci budú plniť netradičné úlohy v Challenge Accepted. Na jej nácvik budú mať jeden deň a svoje výkony predvedú pred očami ostatných. Ak ju zvládnu, výhru majú v kapse a môžu si odniesť ChaChaLandské tričko. Bude to veľmi napínavé a večer prinesie množstvo prekvapení. Nezabudnite nás teda sledovať dnes, presne o 21:00. Tešíme sa na vašu sledovanosť.

Ďaľšie články