Janka Hatinová
Janka Hatinová


Včerajšie poobedie bolo pre ChaChaLandské deti opäť niečím zaujímavé. Krásne Podskalie navštívil legendárny a nikdy nestarnúci detský zabávač Majster N.

 

 Aké meno sa vám zjaví pri slove žabí sliz alebo hókus-pókus? Pre deti z 90tych rokov je viac ako jasné, že s týmito slovami je vždy a stále spojovaná osoba s menom Majster N. Tento pán, Jozef Nodžák, vyzerá aj kvôli celkom pokročilému veku naozaj neuveriteľne. Tak ako si ho pamätáme my, presne taký prišiel. Veselý, usmiaty, bláznivý, s typickým bielym plášťom a strapatými vlasmi. Plný elánu predstavil aj mladším deťom všetko, čo je pre neho typické. Nezastaviteľný smiech sa šíril celým Podskalím a my sme boli veľmi radi, že môžeme byť pri tom. Na svoje čáry máry divočiny si privolával deti, ktoré mu s jeho pokusmi pomáhali. Za odmenu si odniesli jeho pohľadnicu. Ďakujeme mu za jeho návštevu a budeme dúfať, že svojimi hláškami nás príde pobaviť aj nabudúce!

 Večerný program, ste milí diváci, mohli sledovať naživo. Challenge accepted vyzval do súťaže osem ChaChaLanďákov, pre ktorých boli pripravené špeciálne úlohy. Pre Juraja zo 7. oddielu bol pre včerajší večer najväčším nepriateľom uterák. Bičovaním mal odraziť pingpongovú loptičku priamo do koša. Táto úloha sa mu do 60 sekúnd nepodarila splniť. Pingpongové loptičky sú veľmi ľahké a skákavé, a táto úloha bola ťažký oriešok i pre náhodného žolíka Vojtu. Ďalším vyzvaným bol Samuel zo 14. oddielu, ktorý úspešne zavesil 6 klincov na zavesený špagát a vyhral ChaChaLandské tričko. Tričko taktiež vyhrala a výzvu splnila Katka z 13. oddielu, ktorá v úlohe „Zo spodu dole“ premiestnila 39 pohárov za neuveriteľných 43 sekúnd. Úloha „Vyhoď a chyť“ priniesla ChaChaLanďáčke z 15. oddielu Dorote taktiež obľúbené tričko. Na konci vyhodila a následne chytila 12 ceruziek. Táto úloha nebola pre ňu veľmi náročná. Súťažiaca Petronela z oddielu č. 8 mala sfúknuť až 48 kariet umiestnených tvárou dolu tak, aby na stole zostali iba lícom navrch otočení králi. Sklamaná Petronela túto úlohu do 1 minúty nesplnila, a nepodarilo sa to ani futbalistovi s dobrým dychom Fatalovi. Jakub z 5. oddielu taktiež bohužiaľ prehral výzvu a CD sa neprisalo na vrch pohára. Táto úloha bola naozaj veľmi náročná aj pre Helu, ktorá dodala, že keby bola bývala na kraji pohára nalepená žuvačka, určite by sa to podarilo. Priemer splnených úloh zlepšila Terezka (10. oddiel) s Tomášom z oddielu 14 , ktorí takmer hneď na prvý pokus zvládli odrazenie pingpongovej loptičky do určených košov. Spolupráca im priniesla ChaChaLandské tričká.

Dnes poobede nás čaká obľúbená a všetkým známa Maxi Partička a večer sa nebude spať! Cesta odvahy vyskúša statočnosť a nebojácnosť všetkých detí.

Ak ste si nestihli pozrieť online vzsielanie, všetky záznamy nájdete v našom archíve ChaChaTV priamo tu.

 

Ďaľšie články