Ivana Záškvarová
Ivana Záškvarová

Ahojte všetci priaznivci ChaChalandu! V prvom článku tohto roka sa Vám budem prihovárať ja – animátorka Ajvn, a hneď na úvod by som Vám ešte dodatočne všetkým rada zaželala všetko dobré do nového roka. Dúfam, že aj v roku 2018 zostanete verní nášmu detskému táboru, ktorý je tu pre vás už 26 rokov a teším sa na ďalšie spoločné zážitky, ktoré nás čakajú. Čoskoro sa určite dozviete čo sme si pre vás prichystali tento rok, ale nebudem predbiehať.

Rada by som si ešte zaspomínala na Silvestrovský ChaChaLand, ktorý som absolvovala už štvrtý krát. Mnohí z nás si koniec roka bez ChaChaLandu už ani nevedia predstaviť, pretože má úplne inú a hlavne viac rodinnú atmosféru. Mňa celkom potešilo aj to, že už počas prvých dní nám napadlo kopec snehu, čo sme patrične využili a okolitá krajina vyzerala ako v rozprávke. Nechýbala guľovačka, stavanie snehuliakov, brodenie sa v čerstvom snehu či robenie anjelov do snehu. Už tradične sme celý ChaChaSilvester zahájili poriadnou diskotékou, kde nám tie najlepšie hity zahral DJ Baguetta a zoznámili sa s pravidlami celotáborovej hry 7 Days To Win.

Opäť som si ja aj ďalší ChaChaLanďáci mohli vyskúšať naše herecké schopnosti v programe Ruská Ruleta. Zaimprovizovať scénku na náhodnú tému vymyslenú deťmi dá naozaj zabrať, ale užijeme si pri tom vždy veľa zábavy a smiechu. My v ChaChaLande tiež radi maškrtíme, a preto často spájame programy s nejakým jedlom. :P Či už je to v lete Garden Party, alebo teraz v zime obľúbená hra Aktivity, kde sme mali namiesto tradičných palaciniek úžasné wafle so šľahačkou, ovocím a všelijakými topingami.

Počasie určite netreba podceňovať a ja som bola veľmi rada, že som konečne využila termoprádlo a oteplovačky, keď som poriadne vymrzla vonku počas doobedných a poobedných programov. Zistila som, že treba byť na svojom stanovisku vždy poriadne pripravený, pretože napríklad pri zimnej verzii hry Boyard som mala uviazať veci na strom, ale špagát som so sebou nemala a tiež že tenisové loptičky je lepšie do snehu nehádzať, lebo ich potom nikto nenájde. :D

V ChaChaLande človek vyskúša naozaj všeličo od moderovania, spievania, fotenia ... no a tentokrát to bolo dokonca aj varenie. Na večerný program Môj ChaChaLanďák varí lepšie ako tvoj som sa veľmi tešila a o to viac, keď som mohla byť aj zúčastnená. Ja so svojim tímom a Duški zase so svojim sme mali za 30 minút navariť recept, ktorý nakoniec ochutnala pani kuchárka a ostatní ChaChaLanďáci. Bolo to napínavé do poslednej chvíle, ale som rada, že vyhral môj tím. Mala som šikovných pomocníkov, ktorí to v podstate celé uvarili sami, ja som im len hovorila, čo majú robiť.

No a ďalšou výzvou bol samozrejme Silvestrovský galaprogram, na ktorý každý poctivo trénuje, cvičí, poprípade sa učí text či pesničku. Je to zmes úplne všetkého od tanca, spevu, scénok, improvizácie a vždy je toho tak veľa, že skoro nestíhame príchod nového roka. :D Ja som dostala opäť možnosť zaspievať si s kapelou, čo je úžasná skúsenosť, ale s nadšením som pozerala na každého jedného účinkujúceho. Vždy ma prekvapí, aké šikovné deti k nám do tábora prichádzajú a hlavne aké majú kreatívne nápady. Celý tento večer je výnimočný a keby sedím doma, nemalo by to také čaro. Keď všetci stojíme v kruhu a spoločne odrátavame posledné sekundy do polnoci, pripíjame si a každému želáme šťastný Nový rok chvíľami je to veľmi dojímavé. Nechýba ani parádny ohňostroj, ktorý vybuchuje nad našimi hlavami či púšťanie lampiónov šťastia dúfajúc, že sa nám splní všetko, čo si želáme.

Na rozlúčkovej diskotéke sa všetci prezlečieme do kostýmov, a tento krát sme si my ako vedúci pripravili jeden veľký a spoločný kostým. Nachvíľu sme sa preniesli do obľúbenej rozprávky Ja zloduch a stali sa z nás Mimoňi. A nechýbal ani náš vodca GRU. Najťažšie bolo asi nakresliť okuliare tak, aby sme nevyzerali ako Harry Potter, ale každý pochopil, čo predstavujeme za masku, keď sme boli celí žltí. :D Na Silvester v ChaChaLande sa len tak ľahko nezabúda. Myslím, že aj tento rok dopadol úspešne a každý z nás odchádzal s množstvom zážitkov. Určite znie to, čo som napísala super, no treba to jednoducho zažiť. A preto ak aj ty stále uvažuješ, či takýto pobyt vyskúšať, budúcu zimu choď určite do toho! Uvidíš, že lepší Silvester si už nebudeš vedieť predstaviť.

Radi by sme vám tiež dali do pozornosti aj aktualizovanú fotogalériu zo Silvestra, kde nájdete zaujímavé fotky zo všetkých programov a určite tam nájdete aj seba! Taktiež nezabudnite kliknúť aj na našu facebookovú stránku, kde si okrem noviniek môžete pozrieť aj videá.

Ďaľšie články