Redakcia ChaChaInPress
Redakcia ChaChaInPress

Včerajší Garden Food Fest umožnil ChaChaLanďákom vychutnať si pochúťky pod holou oblohou. Počas gastronomického festivalu sme si užili aj skvelé letné hity od DJ Baguettu.

ChaChaLanďáci, ktorí mali Gastro ticket alebo hutery či eurá, za ktoré nakúpili žetóny, si mohli vychutnať rôzne delikatesy. Žetóny sa míňali rýchlo, rady sa tvorili pred každým stánkom. Jedlo nestíhali ani dopĺňať, ale ušlo sa všetkým!

Pochutili sme si na hranolkách, popcorne, Hot Cate, zemiakovom tornáde, burgroch a  na ďalších špecialitkách. Mohli sme to všetko zaliať džúsom. Zvyčajne jedlo stálo jeden žetón, ale extra veľké lahôdky si pýtali aj dve. Nakoniec sme všetci odchádzali plní, spokojní, ale aj pekne unavení.

A to aj pre popoludňajší program, keď sa umúdrilo počasie a my sme mohli konečne dobyť Pevnosť Boyard. Tímy odvážnych ChaChaLanďákov sa vydali hľadať kľúče na odomknutie Siene pokladov.

Okolo tretej hodiny ich Peco vypustil do okolia ChaChaLandu a vydali sa na stanovištia, kde hľadali písmenká, strkali ruky do nádob s myškami či hádali hádanku otca Fourasa. „Najťažšia úloha asi bola, keď som musela ísť popri špagáte naslepo. Najprv som nepochopila úlohu,“ povedala nám ChaChaLanďáčka Timea.

ChaChaLanďáci, ktorých ani tieto nástrahy Pevnosti Boyard nezastrašili, sa dostali až do Siene pokladov, kde museli zbierať šišky, ktoré sa potom zrátali a boli zmenené na body.