Martin Poláš
Martin Poláš

Zimný pobyt v ChaChaLande je za nami! Aj tentoraz sme si počas siedmich dní užili skvelú zábavu. Našli sme aj výhercu poukazu na jeden turnus v najbližšom letnom ChaChaLande.

ChaChaSilvester v útulnom hoteli Lomy priniesol opäť množstvo veselých momentov. Nový rok 2019 spoločne privítalo 60 ChaChaLanďákov s animátormi.

Posledný deň roka spestril galaprogram s tanečnými a speváckymi číslami, scénkami, ako aj hudobným sprievodom našej kapely ChaChaBand.

Potom už nasledovala silvestrovská kapustnica, tombola s tetou Gizkou a odrátavanie posledných sekúnd starého roka. Po polnoci prišiel na rad prípitok, ohňostroj, vypúšťanie lampiónov šťastia a novoročná párty plná tanečných hitov.

Tohtoročný ChaChaSilvester priniesol aj zábavné programové novinky. Hlavne ChaChaLanďáčky potešila nová šou Mister ChaChaLand, v ktorej o úplne prvý takýto titul bojovalo osem chlapcov. Spomedzi nich ho vyberali predošlé víťazky ChaChaLandskej Miss, ktorú poznáme z letných pobytov.

Druhá novinka 1 proti všetkým dopriala zábavu všetkým – vďaka interaktívnej hre so smartfónmi sa zapojilo aj publikum a tipovali sa výsledky siedmich súťažných úloh. Napokon sa z výhry tešil štatisticky najlepší hráč spomedzi divákov.

ChaChaLanďákov potešila aj dopoludňajšia novinka Po stopách Yetiho, v ktorej museli nájsť 30 stôp v neďalekom teréne a odomknúť finálovú Yetiho hádanku. Ďalšie dobrodružstvo zažili počas zimného Boyardu. Nechýbalo vtipné varenie Môj ChaChaLanďák varí lepšie ako tvoj, v ktorom bryndzové halušky porote chutili viac ako zemiakové placky s bravčovým mäsom s fazuľou a kukuricou.

Jedlo – zemiakové špirálky – spestrilo aj tradičný turnaj vo vybíjanej. Nočná hra prekvapila ChaChaLanďákov asi najviac – úplne prvý raz sa konala vnútri a dala zabrať aj najodvážnejším. Smrteľný vírus, ktorý animátorov premenil na strašidlá, sa totiž šíril po objekte veľmi rýchlo, všetko navyše sťažovala tma a hustý dym.

Cez ChaChaSilvester sa na chvíľu vymenili úlohy – v jednom z večerných programov si úlohu animátorov vyskúšali ChaChaLanďáci a v programe Reverse dospelákov zabávali oni.  

Počas pobytu prebiehala tradičná hra o letný poukaz. V hre 7 Days To Win sa vo finále na Nový rok stretlo päť ChaChaLanďákov, v napínavom priebehu mal navrch Kristián, ktorý dokázal odhodlanie najmä v poslednej úlohe s prekážkovou dráhou plnou nástrah. Stal sa výhercom hlavnej ceny – poukazu na jeden turnus v letnom ChaChaLande 2019. Odovzdal mu ho hlavný vedúci ChaChaLandu Roman Pauliny.

Z jeho úst sme sa v rámci finále celotáborovej hry dozvedeli aj tému najbližšieho ChaChaLandu – v tomto roku to bude ChaChaLand High Five. Jedným z nových programov v ňom bude šou Najlepších päť. Tento rok letný ChaChaLand odštartuje 1. júla. Zvyšné novinky, ktorých v aktuálnej sezóne nebude málo, zosumarizujeme už čoskoro!