1992, Mgr. Art. Roman Pauliny

Príbeh ChaChaLandu sa začal písať v roku 1992. Otcom myšlienky a autorom projektu je hlavný vedúci, Mgr. art. Roman Pauliny, okolo ktorého sa vytvorila skupina nadšencov, zastrešujúcich organizáciu rekreácie doteraz.

ChaChaLand každoročne počas letných prázdnin hostí viac ako 400 spokojných detí počas 17-dňového pobytu.

Keď som raz ráno sedel ako Pýthia delfská na okraji sírne pary chrliacej priepasti, prepadol ma zvláštny sen, ktorý vo mne vyvolal hlboký duševný poryv. Videl som tancujúce deti, ako ma nosia na rukách a kričia mi na slávu – Sláva, sláva, sláva!

1993 – 1994, TAKTO SME ZAČÍNALI

1995, zrod ChaCha TV

Z pôvodnej jednoduchej myšlienky zachytiť veselé okamihy v tábore videokamerou vznikol koncept táborovej televízie, v ktorej pracujú deti ako redaktori, moderátori, strihači či technici.

Ich prácu – spravodajstvo, magazíny, publicistické relácie – si po skončení rekreácie môžu pozrieť ostatní ChaChaLanďáci aj rodičia. Priamo počas rekreácie vysiela ChaCha TV naživo večerné programy.

1995

Vznik ChaCha TV – na samotnom začiatku sedel moderátor správ za stolíkom v improvizovanom štúdiu v priestoroch bufetu.

...
2000

Technologický pokrok nasledovala aj ChaCha TV, postupne prešla na digitálne spracovanie záznamu.

...
2006

Práca s kľúčovaním, redaktori a moderátori sa ocitli vo virtuálnom štúdiu a neskôr sme prešli na HD vysielanie

...

1996, Silvestrovský pobyt

Okrem letného pobytu sme začali organizovať aj zimnú Silvestrovskú verziu, ktorá vznikla z myšlienky dopriať ChaChaLanďákom možnosť stretnúť kamarátov a animátorov viac ako raz do roka. Spoločne tak v užšom kruhu vítame každoročne nový rok.

1997 – 2008, stávame sa značkou

ChaChaLand sa intenzívne rozvíjal a zastrešovali ho cestovné kancelárie zamerané na detské rekreácie. Postupne si budoval značku (ktorá je dnes registrovaná ochranná známka) a stal sa vyhľadávanou destináciou tisícok detí.

Navštívili ho aj desiatky známych osobností v úlohe hostí, moderátorov či porotcov. V roku 2003 sme začali používať v názve rekreácie podtituly odlišujúce jednotlivé ročníky.

Ste úžasný kolektív plný super ľudí, po tých rokoch v Chachalande ste taká moja druhá rodina a je vždy super pocit, keď sa tam môžem vrátiť zas a zas, či už za vami, kamarátmi alebo takým super programom, pretože viem, že sa tam nikdy nudiť nebudem. Oceňujem, že sa zlepšujete každým rokom.

Katka

(účastníčka ChaChaLandu)

2009, vznik ChaChaLand, OZ

Po spolupráci s cestovnými kanceláriami sa ChaChaLand organizačne osamostatnil. Ľudia, ktorí sa celoročnej starajú o prípravu rekreácie, spoločne založili občianske združenie, ktoré zastrešuje organizáciu pobytov aj ostatné aktivity po zvyšok roka.

2011, živé prenosy

ChaCha TV spustila live prenosy z diania v ChaChaLande. Vďaka streamu môžu večerné programy sledovať doma naživo aj rodičia a kamaráti.

2017, 25 rokov detskej radosti

Na začiatku by to mu asi veril málokto, ale ChaChaLand tu je každé letné prázdniny už viac ako 25 rokov. Výnimočné štvrťstoročné výročie sme veľkolepo oslávili v roku 2017.

2019, pripravení na ďalšie výzvy

Z ChaChaLandu je dnes jeden z najznámejších detských táborov na Slovensku, vyznačujúci sa prepracovaným a originálnym programom, ktorý je zameraný na podporu a rozvíjanie talentu detí.

Celodenné aktivity dávajú u ChaChaLanďákov vyniknúť ich fantázii a schopnostiam, podporujú kreatívne myslenie, edukujú ich zábavnou formou a posilňujú v nich hodnoty kamarátstva a spolupatričnosti.

Dieťa nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale pochodeň, ktorú treba zapáliť.