Čo deti absolvujú

ChaChaLandský deň sa začína budíčkom a ľahkou rozcvičkou. Dopoludnia sa deti venujú záujmovej činnosti v krúžku, ktorý si vyberú podľa svojho uváženia na začiatku tábora (informácie o krúžkoch nájdete v sekcii „Krúžky“).

Energiu, ktorú deti zo seba vybijú počas krúžkov, doplnia chutným obedom a následným odpočinkom. ChaChaLandské popoludnia sú venované pohybovým aktivitám, športu, pobytu v prírode, kúpaniu, slneniu, tímovým súťažiam či príprave na večerný program.

Po večeri čaká ChaChaLanďákov nástup, na ktorom sa vyhodnotia aktivity daného dňa a deti sa dozvedajú všetky organizačné informácie. Deň sa končí večerným programom, ktorý deti dostatočne vyčerpá natoľko, aby spokojne zaspali a „dobili baterky“ na ďalší deň.

1. turnus /dvojturnus
1. deň, sobota 30. jún

Leto je tu a ChaChaLand sa začína. Po niekoľkomesačných prípravách oslávime príchod detí. Viac ako 200 usmiatych tvárí zadeľujeme do oddielov. Nad každým z nich drží ochrannú ruku oddielový vedúci. Rozdeľovanie sa začína od najmenších detí a pri ubytovaní zohľadňujeme individuálne požiadavky detí.

zavrieť

Zabudnime na školské povinnosti. Každého na úvod poteší pravá zoznamovacia diskotéka. Pre nových ChaChaLanďákov ponúka táto tanečná zábava ideálnu príležitosť nadviazať kontakty a spoznať sa s ostatnými deťmi a animátormi, skúsenejším ChaChaLanďákom zase dáva priestor na predebatovanie noviniek s kamarátmi.Profesionálne svetelné efekty dostanú každého, kvalitná hudobná produkcia zapríčiní prepotené tričká všetkých hneď na úvod 17-dňového víru nezabudnuteľnej zábavy. K tomu všetkému obľúbené, veselé súťaže na zoznámenie sa s možnosťou vyhrať prvé hutery, ale napríklad aj VIP vstupenky na ChaChaLandskú VIP After Party. Vstúpte do najuznávanejšieho tanečného klubu v širokom okolí, ktorý sa postará o začiatok ChaChaLandu!

zavrieť
2. deň, nedeľa 1. júl

Prvá novinka leta. Dobrodružné poobedie zavedie deti v tímoch na cestu zážitkov, na ktorej budú odhaľovať všemožné omyly, o ktorých ani netušili. Nielen čas bude dôležitý, ale aj logické myslenie a správny odhad riešenia. Dokážu ChaChaLanďáci prejsť celú cestu až na jej koniec, kde ich čaká zaslúžená odmena?

zavrieť

V tento večer si zopakujeme novinku z minulého roka. Byť súčasťou skvelej súťaže a ešte sa pri tom zabávať a žúrovať, to je snáď sen každého. Najmä, keď ide o poriadne bohatú výhru. Zábavný večer si užijeme naozaj všetci, animátori aj deti. Tak prijmite naše pozvanie do ChaChaLandskej obývačky na skvelú súťažnú party. Ale pozor, prichádza PREKVAPENIE v podobe zmenených pravidiel... Užijeme si ešte viac, ako ste si mysleli.

zavrieť
3. deň, pondelok 2. júl

Široké možnosti ponúka aj samotný rozsiahly areál rekreačného zariadenia Podskalie vybavený futbalovým, basketbalovým a volejbalovým ihriskom a samozrejme veľkým bazénom s bezpečnou maximálnou hĺbkou. Slnkom zaliate popoludnie plné sladkého nič nerobenia alebo ľubovoľného športovania – každému podľa chuti. K bazénu však prvýkrát zamieri aj kamera ChaCha TV hľadajúca odvážlivcov do dokrútok k programu ChaChaLand hľadá Superstar. V hlavnej sále počas popoludnia prebieha nácvik veľkolepej večernej módnej prehliadky.

zavrieť

Stálica v našom programovom repertoári. Šou, ktorá poodhalí tajomstvo módy! Ide o veľký ChaChaLandský program, z ktorého vám ChaCha TV sprostredkuje živý prenos. Tu majú ChaChaLanďáci možnosť vidieť profi aparatúru, osvetlenie a animátorov v plnom nasadení. Modely si vytvárajú všetci prihlásení súťažiaci za pomoci krúžkov a animátorov v snahe zaujať ostatných v publiku, ale i odbornú porotu. Samozrejme, radi uvidíme aj tie najlepšie kúsky z vášho šatníka, tak si ich nezabudnite pribaliť. Nablýskaný večer plný extravagantných módnych kreácií sa blíži, nechajte sa inšpirovať!

zavrieť
4. deň, utorok 3. júl

Máte z niečoho strach? Vo Fear Factore budú mať najväčšiu šancu na úspech len tí najodvážnejší. Obľúbená televízna šou má svoje miesto aj v ChaChaLande. Kto nepremôže vlastný strach, nemôže pomýšľať na úspech. Prekonať samých seba a prísť až do cieľa, ktorý je poriadne ďaleko, to sú náročné úlohy, v ktorých nemusia uspieť zďaleka všetci. Tento rok sme túto súťaž obohatili o nový SURPPRISE zážitok... Nechajte sa prekvapiť, o čo pôjde.

Faktor strachu je tu pre tých, ktorí sa neboja riskovať a za výnimočnú odvahu očakávajú nadštandardnú odmenu. Bojíte sa výšok, čo všetko ste schopní zjesť, neprekáža vám veľa vody a aký máte vzťah k hmyzu a plazom? Pripravte sa dôkladne, nikdy neviete, čím všetkým si budete musieť prejsť v tejto súťaži!

zavrieť

V každom poriadnom tábore musí byť predsa poriadny táborák! Ten náš je ešte obohatený o táborovú poštu. Deti počas dňa vhadzujú do pripravenej schránky svoje odkazy a želania k neradosti tých, ktorým sú adresované. Pri táboráku totiž nie je dovolené nič odmietnuť. Zábava nemá hraníc a trvá v závislosti od toho, koľko dreva pripravia Prírodovedný a Športový krúžok, ktoré postavia hranicu na táborák ešte v priebehu dňa. Program moderujú dvaja vedúci a dĺžka zábavy závisí okrem množstva dreva aj od počtu vašich odkazov a kreativity. Hladní nebudete vďaka grilovanej pochúťke pre každého!

zavrieť
5. deň, streda 4. júl

Zopakujeme si poobednú akciu pri bazéne plnú vône zemiakových špecialít. Ak ste fanúšikmi tejto zeleniny, určite si prídete na svoje. A nebudú to len hranolčeky! Skvelá príležitosť, ako minúť svoje nasporené hutery. K dobrej chuti nám bude hrať DJ a zábava v bazéne taktiež nenechá na seba čakať. Žalúdky si pripravíme pred večerným hrôzostrašným programom.

zavrieť

Obľúbená nočná hra ChaChaLanďákov! Nebola to ľahké vlani a prechádzku ružovou záhradou nečakajte ani tentoraz. Phantom Manor bude ďalší diel putovania ChaChaLandským lesom pod rúškom noci, ktorý preverí vašu statočnosť a vieru vo vlastné schopnosti. Čo všetko počas prechádzky po strašidelnej usadlosti stretnete a ako sa s tým vyrovnáte, bude len na vás. V každom prípade – odvaha vám na tejto ceste nesmie chýbať.

zavrieť
6. deň, štvrtok 5. júl

Ďalšia možnosť užiť si do sýtosti chvíle s kamarátmi pri našom ChaChaLandskom bazéne. Nezabudnite si plavky!

zavrieť

Prekonávať samého seba musia ChaChaLaďáci počas 17 dní nabitých programom. Pri Challenge Accepted!, teda v slovenskom preklad Prijatá výzva, tomu nebude inak. Z výhry sa budú môcť tešiť len tí, ktorí zvládnu nepríjemnú úlohu a dokážu svoju odvahu pred celým ChaChaLandským publikom. Jeden z osvedčených ChaChaLandských formátov zahŕňa niekoľko prekvapení, šancu vyhrať budú mať aj deti v publiku a k slovu sa za istých okolností dostanú aj animátori v úlohe žolíkov. Tento rok si Andrej pripravil úplne nové úlohy, ktoré prvýkrát okúsia podaktorí z vás. SURPRISE – Challenge Accepted! sa ešte nekončí.

zavrieť
7. deň, piatok 6. júl

Jedinečná príležitosť zarobiť si cenné ChaChaLandské hutery v súťažných hrách pri bazéne. Priestor pri ňom ponúka nespočetné množstvo námetov na veselé úlohy pre ChaChaLanďákov. V Rýchlej výhre si šancu privyrobiť si zopár hutier nájde naozaj každý, nemusí ísť pritom vždy iba o športovú zdatnosť či veľkú silu. Dôležité je, že každá úloha spozná víťaza, a tak ChaChaLandská banka garantuje vopred bohatý príspevok na vyplácanie výhier vrátane VIP a Backstage vstupeniek na VIP Afterparty! Úspech v súťaži môžu následne ChaChaLanďáci svorne osláviť čľapotajúc v bazéne.

zavrieť

Hightlight prvého turnusu. Obľúbená šou, kde sa ChaChaLanďáci menia na profesionálnych spevákov. Spievajú pri tom skladby našich i zahraničných interpretov, ktoré si mnohí z nich nacvičujú už dlho pred samotným vystúpením v ChaChaLande. Naučiť sa text piesne je ten najmenší problém, postaviť sa však pred ChaChaLandské publikum a porotu vyžaduje dlhšiu svedomitú prípravu i dokonalú súhru pri nacvičovaní celého vystúpenia.

Program obohatený dokrútkami z exteriérov sa pripravuje a so spevákmi nacvičuje niekoľko dní vopred pod vedením profesionálnych hudobníkov a choreografov, všetkým spevákom sú k dispozícii maskéri, stylisti, hudobný dramaturg a celý zvyšok štábu v snahe ponúknuť všetkým prítomným dokonalý umelecký zážitok, ktorý má byť vyvrcholením prvého turnusu a ktorý zaznamenávajú kamery ChaCha TV a naživo sledujú diváci na internete. SURPRISE tento rok uvedie spevácke prekvapenia od animátorov deťom... O čo pôjde? Zistíte, ak budete súčasťou tohtoročného ChaChaLandu.

Na skvelé spevácke výkony nadväzuje VIP After Party s tanečnou zábavou a pre tých, ktorým sa v predchádzajúcich dňoch podarilo získať vstupenky oprávňujúce na vstup do Backstageu, aj s bohatým občerstvením a prístupom k účinkujúcim a známym tváram z našej poroty!

zavrieť
8. deň, sobota 7. júl

Zvoľte si správne stanovište, objavte hru, ktorá vám najviac vyhovuje, a odneste si z Banky ChaChaLandskej niektorú zo skvelých cien! ChaChaLandský jarmok otvára možnosť hrať o lákavé výhry. Svet miničinností je hlavne o správnom premyslení si investovania nasporených hutier, nie všetky úlohy sú totiž rovnako náročné a takisto sa pri nich líši aj miera potrebného šťastia.Jarmok je poslednou možnosťou pre ChaChaLanďákov, ktorí absolvujú iba prvý turnus, premeniť zarobené ChaChaLandské peniaze na hodnotné ceny, ktoré si vezmú domov a budú im pripomínať letné dni strávené v ChaChaLande. K výhram sa však dá dostať len jedným spôsobom – mať šťastie a šikovnosť.

zavrieť

Vstúpte s nami do krajiny rozprávok na jedinečnej tematickej disko. Princezné, draci, ježibaby, rytieri, ale aj iné rozprávkové postavičky sa budú vrtieť v rytme zábavy. Myslite na to už skôr a pribaľte si do kufra rozprávkové kostýmy. Do tanca vám zahrajú najväčšie letné pecky. Naše umelecké krúžky navyše predvedú, čo si stihli za prvý turnus nacvičiť.

zavrieť
2. turnus /dvojturnus
9. deň, nedeľa 8. júl

V polovici ChaChaLandu sa sčasti mení osadenstvo. Tí, čo s nami zostávajú počas celých 17 dní, majú šancu vari prvýkrát počas celého pobytu aspoň na chvíľku si vydýchnuť. Spoločne privítame všetkých, ktorí sa rozhodli absolvovať druhú polovicu pobytu. Opäť vo veľmi krátkom čase nájdeme pre každého ubytovanie a miesto v jednom z oddielov.

zavrieť

Ďalšia možnosť v ChaChaLande odviazať sa na tanečnom parkete, nové tváre najrýchlejšie dostaneme do varu spoločnou tanečnou zábavou. Opäť nechýba psychodelická šou nášho DJa a súťaže, ktorých cieľom je, aby sa deti čo najlepšie spoznali. Chýbať nebudú ani zábavné šikovnostné súťaže s možnosti zarobiť ChaChaLandské Hutery a miesto VIP a Backstage vstupeniek môžu deti získať Gastrotikety a Gastrotikety Bonus, ktoré zužitkujú neskôr počas Garden Food Festu.

zavrieť
10. deň, pondelok 9. júl

Rozmanitá príroda pod Podskalským Roháčom otvára more možností. Stačí zbaliť ruksak a vybrať sa do okolia, kde vás neotravujú autá, počítače a žiaden zhon. Relax na alternatívny štýl na slnkom zaliatej, voňavej lúke, z ktorej cesta vedia až na vysokú skalu. Výhľad z nej stojí za to!

zavrieť

Novinka a jedno z najväčších prekvapení tohto roka! Nový zábavno-súťažný formát, kde nielen šikovnosť, pozornosť a vedomosti budú dôležité. Dôležité v živote je robiť aj chyby, na základe ktorých sa učíme robiť veci lepšie. Neočakávané omyly môžu priniesť zvrat aj prekvapenia. Možno robiť chyby nebude až také zlé. Budeme vás držať v napätí až do poslednej chvíle. Na konci nesmie chýbať typické koleso šťastia, ktoré môže poriadne zamiešať karty!

zavrieť
11. deň, utorok 10. júl

Námetom tohto programu sa stala svetoznáma francúzska hra Pevnosť Boyard. Dejiskom však nie je stredoveká pevnosť, ale krásna príroda okolitých lesov. Na jednotlivých stanoviskách vás čakajú nefalšované postavy známej predlohy. Neľahké hádanky, zozbierané kľúčiky a indície zavedú súťažechtivé deti do cieľa – pevnosti plnej prekážok, ale aj vytúženého pokladu. SURPRISE tento rok pripraví pre deti nástrahy, aké doteraz v ChaChaLande neboli. Neprezradíme, o čo pôjde... Toto si musíte zažiť na vlastnej koži!

zavrieť

Magický večer v ChaChaLandskej ponuke, ktorý prinesie galaprogram, aký nemá obdoby. Pripravte sa na nezameniteľnú atmosféru, profesionálne čísla a vystúpenia hostí. Vstúpte do ChaChaLandského kabaretu či televarieté, ktorý je domovom umenia a zohratých kúskov. Okrem talentovaných vystúpení detí privítame aj tento rok profesionálnych umelcov, ktorí nám svojim vystúpením vyrazia dych. Sledovať ich budete môcť z prvej rady VIP stolov s obsluhou.

zavrieť
12. deň, streda 11. júl

Táto súťaž opäť prinesie adrenalínové popoludnie, do ktorého sa budú môcť zapojiť všetci ChaChaLanďáci a pokúsiť sa postupnými krokmi prebojovať až do finále. Hoci jednotlivé úlohy vyžadujú zdatnosť a ochotu siahnuť na dno síl, v závere môže nastať zvrat. Či bude napokon výhercom chlapec, alebo dievča a či finále ovplyvní predošlý priebeh, zistíme až na konci, isté je však jedno – do súťaže treba ísť na plné pecky!

zavrieť

Výnimočnosť tohto programu spočíva v tom, že sa koná pri bazéne, ale večer, čo vytvára jedinečnú atmosféru súťaže, ktorá kedysi dávno žala úspechy aj na televíznych obrazovkách. Veríme, že počasie bude hrať s nami, no aj na náročnejšie podmienky musia byť aktéri pripravení. Čaká ich náročná výzva, budú musieť nemyslieť na teplotu vody a dať do svojich výkonov všetko. Dôležité veci sa ale budú diať aj na brehu, kde sa budú súťažiaci snažiť odhadnúť, ako sa spoluhráčom v bazéne bude dariť. No a celkového víťaza čaká na záver najdôležitejšia úloha – vybrať si správny kľúč!

zavrieť
13. deň, štvrtok 12. júl

Ďalšia možnosť užiť si do sýtosti chvíle s kamarátmi pri našom ChaChaLandskom bazéne. Nezabudnite si plavky, opaľovací krém a slnečné okuliare!

zavrieť

ChaChaLand 2018 Surprise s hrdosťou uvádza jeden z najobľúbenejších programov. Dosť bolo imitovania idolov v detskej izbe, ukážte nám svoj talent priamo na ChaChaLandskom pódiu! Súťažiacim produkcia pridelí náhodné klipy známych interpretov, pričom môže ísť aj o spevákov zosnulých či opačného pohlavia. Úlohou je nacvičiť si vystúpenie čo najpodobnejšie originálu, pričom do každého čísla môžu súťažiaci zapojiť aj viac účinkujúcich s cieľom ponúknuť čo najlepšiu šou, ktorá zaujme porotu aj publikum. Naše hlasy z publika rozhodnú o tom, kto bude stáť na stupni víťazov. SURPRISE iste zaručí poriadne prekvapenie, ktoré nikto zo súťažiacich nebude čakať. Povzbudzovať budú môcť aj rodičia a kamaráti prostredníctvom online prenosu ChaCha TV.

zavrieť
14. deň, piatok 13. júl

Veľký duel dvoch tímov, v ktorom nechýba náboj navyše – hráme o skvelú výhru pre všetkých, ktorá vás len tak nenechá chladnými! Ani vek nehrá v tomto neľútostnom súboji žiadnu rolu, kotol dvoch stoviek povzbudzujúcich detí oba tímy namotivuje k heroickým výkonom, ešte viac ako rozpálený piesok volejbalového ihriska, ktoré sa na niekoľko minút zmení na bojovú arénu. Desaťčlenné tímy vedú patróni z radov animátorov, neodmysliteľný je spoločný pokrik, bojové sfarbenie a hlavne dokonalá súhra, ktorá je jedinou zaručenou cestou k celkovému triumfu!

Hoci v Beachfighte ide v prvom rade o zábavu, i tá postupne ide bokom, keď sa v závere rozhoduje o celkovom víťazovi. Tentoraz sa nehrá o ChaChaLandské hutery, sladkosti či iné ceny, ale o výhodu. Vyhrá deň bez rozcvičky? Alebo raňajky do postele či niečo celkom iné? Uvidíme. Oba tímy dávajú do vyrovnaného súboja všetky sily, na konci sa však môže tešiť iba jeden, a preto sa vždy očakáva prešpekulovaný boj s využitím všetkých dostupných zbraní!

zavrieť

Najväčší letný festival sa odohráva iba v ChaChaLande. Môžete sa tešiť na párty pod holým nebom, na ktorej nebudú chýbať gastronomické špeciality od výmyslu sveta vrátane grilovaných špecialít, jedál exotických kuchýň, ako aj dezerty a miešané nápoje. V tento večer využijete už skôr získané Gastrotikety či Gastrotikety Bonus. Pohodovú atmosféru ChaChaLandského festivalu chutí a vôní dopĺňa skvelá hudobná šou DJa a zábavné súťaže, ktoré uspokoja najmä veľkých hladošov a možno aj tých, ktorí sa vo večerných hodinách budú chcieť zahriať spevom či tancom.

zavrieť
15. deň, sobota 14. júl

Jeden z obľúbených športových popoludňajších programov. Namiesto behu po lese alebo lúštenia hádaniek sa teraz ocitneme uprostred pieskového ihriska a zabojujeme v tímoch v klasickej vybíjanej. Nebudú chýbať komentátori ani fankluby. Ktorý tím detí sa prebojuje až do finále? Športovci, ukážte sa!

zavrieť

Najväčší, najveľkolepejší, najúspešnejší, najočakávanejší, ale aj najnáročnejší program. Súťaž o najšikovnejšie a najsympatickejšie dievča v ChaChaLande. Tento program sa pripravuje počas celého pobytu a scenár sa píše už o niekoľko týždňov skôr. Celý program je vždy ladený podľa určitej tematiky. Do frenetickej atmosféry ChaChaLandského večera prichádzajú moderátori, ktorí navnadia divákov na elegantný súboj dvanástich finalistiek o najcennejších titul v ChaChaLande.

Dievčatá počas večera postupne odkrývajú svoje schopnosti a talent. Každá pridáva aj niečo zo svojej výnimočnosti. Finalistky sa postupne predstavia v disciplíne playback, vo voľnej disciplíne, v prehliadke večerných šiat a zvládnuť musia aj náročné filozofické otázky poroty. Každá z nich nafotí profesionálny fotobook. Pre divákov si zároveň pripravia spoločné choreografie.

Okrem držiteľky titulu kráľovnej krásy v ChaChaLande v závere spoznáme meno Miss ChaCha InPress, ktorú volia čitatelia ChaChaLandského denníka a takisto meno Miss Internet, za ktorú môžu hlasovať návštevníci na webe ChaChaLand.sk. Inšpirujte sa vo fotogalérii. Minuloročné prvenstvo získala Karin Klapková! Diváci môžu sledovať online vysielanie, aby zistili, komu odovzdá korunku tento rok.

zavrieť
16. deň, nedeľa 15. júl

Na slávnostnej aukcii vydraží Banka ChaChaLandská všetky predmety, ktoré nestihla predať počas 17 dní, nevenovala ich do súťaží, alebo ich skrátka nezhodnotila na žiadnej burze. Je to posledná šanca pre ChaChaLanďákov minúť nasporené hutery a premeniť ich na hodnotné darčeky. Ako už býva zvykom, na dražbe nechýbajú ani viaceré prekvapenia a je takmer isté, že sa v ponuke objaví aj posledné ChaChaLandské tričko!

zavrieť

Najlepšia zábava a možno aj zopár sĺz na koniec. ChaChaLand si totiž zamiluje každý a zostane v jeho srdci navždy! Úvod posledného včera patrí najskôr prezentácii umeleckých krúžkov, ktoré ukážu ostatným, čo za predchádzajúce dni stihli nacvičiť. Potom už dostáva priestor siahodlhé lúčenie – najskôr v rámci poslednej spoločnej tanečnej zábavy, v pokročilej fáze večera už aj v rámci spoločného kúpeľa v potoku sĺz, o ktorý sa postarajú mnohí ChaChaLanďáci, ktorým sa Zem smiechu a zábavy opúšťa veľmi ťažko!

zavrieť
17. deň, pondelok 16. júl