Rekreačné zariadenie Podskalie vzdialené asi 20 kilometrov od mesta Považská Bystrica je situované v lone prírody pod južnou časťou Súľovských vrchov. Je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Strážovské vrchy. Areál je koncipovaný ako prírodný lesopark, nad ktorým sa týči vrch Podskalský Roháč a pozdĺž ktorého preteká horský potok.

Svojím vybavením, komfortom ubytovania a služieb spĺňa RZ Podskalie prísne nároky. Aj preto je domovom ChaChaLandu je už viac ako 15 rokov. V areáli sa nachádza niekoľko budov – v prvej časti dva ubytovacie komplexy s jedálňou a spoločenskou sálou, v druhej časti niekoľko chát a bungalovov. Celková ubytovacia kapacita strediska je 280 lôžok. Ubytovacie jednotky disponujú sociálnymi zariadeniami, dostatkom úložného priestoru a nie sú v nich poschodové postele.

Rekreačné zariadenie má vlastný vonkajší bazén s dĺžkou 25 metrov s pozvoľným klesaním a bezpečnou maximálnou hĺbkou do 120 centimetrov. V centrálnej zóne je v areáli aj pieskové ihrisko na plážový volejbal a tiež miesto na táborák. Areál zariadenia ponúka tiež veľké trávnaté futbalové ihrisko, exteriérové pingpongové stoly, asfaltové ihriská na hádzanú, nohejbal či basketbal. Celkovo je v RZ Podskalie vyše 40-tisíc štvorcových metrov udržiavaných trávnatých plôch. Celý areál je osvetlený a ozvučený vlastným rozhlasom.

Stravovacie služby poskytuje RZ Podskalie v priestrannej jedálni. Počas detskej rekreácie je strava podávaná 5-krát denne v dostatočných porciách. Kuchyňa zohľadňuje individuálne požiadavky celiatikov, vegetariánov či iné stravovacie obmedzenia. Jedáleň vďaka svojej veľkosti slúži po úprave aj ako spoločenská sála, v ktorej v ChaChaLande organizujeme väčšinu večerných programov.

Čarovná príroda v okolí, špičkové vybavenie, kvalita poskytovaných služieb aj ochota personálu robí z RZ Podskalie top zariadenie cestovného ruchu na Slovensku.

Adresa strediska

Rekreačné zariadenie Podskalie
018 22 Pružina

Ako sa dostať do RZ Podskalie

V smere od Bratislavy použite výjazd Beluša na 157. kilometri diaľnice D1. Pokračujte cez obec Visolaje, asi kilometer za ňou odbočte doprava na obec Pružina. V smere od Žiliny použite výjazd Považská Bystrica – Juh na 165. kilometri diaľnice D1. Po zjazde z diaľnice sa držte vpravo a pokračuje smerom na obec Sverepec. Po asi 500 metroch za obcou Sverepec odbočte doľava na obec Pružina.

Po odbočke na Pružinu pokračujte asi 9 kilometrov cez obce Dolný Lieskov a Tŕstie. V obci Tŕstie neodbočte na obec Podskalie, ale držte sa naďalej v smere na Pružinu (hlavná cesta). Po asi dvoch kilometroch za Tŕstím ešte pred obcou Pružina odbočte doľava – smer Ďurďové. Po kilometri prejdete prudšiu ľavotočivú zákrutu a pred autobusovou zastávkou odbočíte doľava do areálu RZ Podskalie. Odbočka je vyznačená navigačnou tabuľou.

Parkovanie pre návštevy je pred areálom na pravej strane – ešte pred vstupnou rampou.